728 x 90

Architektoniczna sztuka nowoczesna, czyli styl modern.

Architektoniczna sztuka nowoczesna, czyli styl modern.

Jednym z nurtów w architekturze jest styl modern, który coraz częściej pojawia się obok budynków utrzymanych w starszych estetykach. Mimo iż słowo „modern”, pochodzi z języka angielskiego i oznacza – „nowoczesny, współczesny”, styl ten charakteryzuje budowle nie tyle współczesne, ile wręcz o futurystycznym wyglądzie. Jednym z największych miast, w którym większość budowli czerpie z nurtu

Jednym z nurtów w architekturze jest styl modern, który coraz częściej pojawia się obok budynków utrzymanych w starszych estetykach. Mimo iż słowo „modern”, pochodzi z języka angielskiego i oznacza – „nowoczesny, współczesny”, styl ten charakteryzuje budowle nie tyle współczesne, ile wręcz o futurystycznym wyglądzie. Jednym z największych miast, w którym większość budowli czerpie z nurtu Modern pełnymi garściami, lub przynajmniej się nim inspiruje, jest Dubaj.

Modern, czyli nowoczesność

Rozświetlone wieżowce o nierzadko dziwnych kształtach i wszechobecna asymetria czynią z budynków projektowanych zgodnie z tą filozofią, nie tyle twory przystające do obecnych czasów, ile usilnie starające się je wyprzedzić. Sprawia to, iż najlepsi architekci tworzący swoje projekty na zasadach tego stylu, konsekwentnie dyktują architektoniczne trendy.

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos