728 x 90

Funkcje lamp solarnych LED

Funkcje lamp solarnych LED

Ludzkość od dawna chciała jak najlepiej wykorzystać energię słoneczną, aby utrzymać się bez wysiłku. Żyjemy w niesamowitym czasie boomu na energię słoneczną. O lampach zasilanych energią słoneczną można było przeczytać już 100 lat temu w powieściach science fiction. O lampach zasilanych energią słoneczną Dziś każdy właściciel domu może zainstalować niezależny system oświetlenia w domu, garażu,

Ludzkość od dawna chciała jak najlepiej wykorzystać energię słoneczną, aby utrzymać się bez wysiłku. Żyjemy w niesamowitym czasie boomu na energię słoneczną. O lampach zasilanych energią słoneczną można było przeczytać już 100 lat temu w powieściach science fiction.

O lampach zasilanych energią słoneczną

Dziś każdy właściciel domu może zainstalować niezależny system oświetlenia w domu, garażu, ogrodzie lub na trawniku bez konieczności układania kabli zasilających. Panel słoneczny LED to prawdziwe dobrodziejstwo, jeśli chodzi o oświetlenie wejścia do wieżowca lub drogi do podjazdu. Może to być lampa ścienna lub uliczna, oświetlenie ogrodowe na poziomie gruntu, przenośny reflektor LED, o którym marzą turyści, wędkarze i myśliwi.

Lampa solarna led nie musi być podłączone do instalacji elektrycznej o napięciu 230 V. Funkcja ta pozwala na swobodne korzystanie z lampy w lesie, na polu, w pracy, na wsi, gdzie występuje okresowa utrata światła.

Jak to działa?

Projekt oprawy do paneli słonecznych zawiera cztery obowiązkowe elementy:

  • LED generujący strumień świetlny;
  • panel cienkowarstwowy, mono- lub polikrystaliczny – urządzenie, które gromadzi energię słoneczną, a następnie zamienia ją na energię elektryczną;
  • czujnik (czujnik). Z jego pomocą lampa jest włączana i wyłączana;
  • bateria, która dostarcza i przechowuje energię elektryczną.

Samodzielny model LED jest wyposażony w panel słoneczny, który go ładuje. Panel połączony jest z wbudowanym w oprawę akumulatorem, który z kolei jest ładowany od słońca w ciągu dnia. Naładowany akumulator zapewnia działanie oprawy w nocy. Latarka może świecić od 6 do 15 godzin.

Podobną strukturę mają cienkowarstwowe, mono- i polikrystaliczne panele słoneczne. Łączą w sobie konwertery fotowoltaiczne – urządzenia półprzewodnikowe, które przetwarzają energię słoneczną na stały prąd elektryczny. Kiedy wiązki są przyłożone do panelu, elektrony wibrują, w ten sposób wytwarzana jest energia elektryczna.

Zebrana energia jest przesyłana do konwektora w celu przetworzenia na prąd elektryczny. W akumulatorze gromadzi się energia elektryczna. Po zachodzie słońca wyzwalany jest czujnik zmierzchu: automatycznie włącza lampę. Rano czujnik wyłącza światło i uruchamia panel w trybie akumulacji. Czujnik to światłoczuły mikroukład odpowiedzialny za wyłączanie i włączanie urządzenia.

Gdzie jest używane oświetlenie słoneczne LED?

Solarne urządzenia LED mogą być stosowane nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz pomieszczeń. Zastosowanie w pomieszczeniach polega na zamontowaniu panelu słonecznego na dobrze oświetlonej stronie dachu lub fasady budynku. Znacznie częściej modele te są instalowane na zewnątrz. Mogą być montowane na ścianie, w parku lub na trawniku. Jedynym warunkiem jest to, że urządzenie musi być zainstalowane w miejscu dostępnym dla światła słonecznego. Wówczas w ciągu dnia akumulator lampy jest w pełni naładowany, a jego moc wystarcza na nocne oświetlenie. Modele ścienne mogą być montowane na elewacji domu, biurowca lub budynków gospodarczych. Jest często używany do dekoracji bloków miejskich. Warianty parkowe i trawnikowe służą do oświetlania działek ogrodowych, ogrodów, rabatek itp.

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos