728 x 90

Lampa uliczna a bezpieczeństwo na drodze

Lampa uliczna a bezpieczeństwo na drodze

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu oświetlenie uliczne prezentowało się zupełnie inaczej. Na ulicach można było zobaczyć wysokie lampy, które to rzucały ciepłe światło o żółtej barwie. Takie lampy oświetlały tylko przestrzeń jezdni, a pobocze było mało widoczne. Dziś oświetlenie drogowe o nowoczesnej technologii w pełni uwzględnia również potrzeby pieszych i rowerzystów. Tego typu lampy oświetlają nie

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu oświetlenie uliczne prezentowało się zupełnie inaczej. Na ulicach można było zobaczyć wysokie lampy, które to rzucały ciepłe światło o żółtej barwie. Takie lampy oświetlały tylko przestrzeń jezdni, a pobocze było mało widoczne. Dziś oświetlenie drogowe o nowoczesnej technologii w pełni uwzględnia również potrzeby pieszych i rowerzystów. Tego typu lampy oświetlają nie tylko często uczęszczane drogi, lecz także chodniki, parki, parkingi oraz skwery.

Lampa uliczna o barwie białej a lampa o barwie żółtej

Niegdyś uważano, że żółta barwa światła poprawia orientację kierowców oraz zapewnia bardzo dobrą widoczność w trudnych warunkach pogodowych, tj. mgła, śnieg czy ulewny deszcz. Z kolei dziś są one coraz częściej zastępowane takimi lampami, z których wydobywa się białe światło. Jest ono znacznie bardziej naturalne i wpływa korzystnie na postrzeganie otoczenia.

Lampy o białej barwie światła zwiększają poczucie bezpieczeństwa u przechodniów oraz sprawiają że mogą oni czuć się komfortowo po zmroku. Zapewniają one kierowcom lepsze obserwowanie ruchu na poboczu ze znacznie większej odległości, dzięki czemu mogą oni w przypadku niebezpiecznej sytuacji wcześniej hamować. Funkcje lamp solarnych led.

Lampa uliczna LED – produkt o wielu zaletach

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się ledowe lampy uliczne. Są one przystosowane do oświetlenia wielu miejsc w mieście. Ponadto dobrze sprawdzają się na terenie obiektów sportowych oraz przemysłowych. Lampa uliczna LED to produkt o wielu zaletach. Gwarantuje ona długą oraz bezawaryjną pracę. Dostępne w ofercie wielu sklepów lampy LED są wyprodukowane z wytrzymałych materiałów, co jest poparte 5 – letnią gwarancją. Tego typu oświetlenie uliczne pozwala zaoszczędzić do 60 procent energii, w porównaniu z tradycyjnymi lampami sodowymi. Do istotnych zalet można także zaliczyć:

  • wysoki współczynnik oddawania barw,
  • wysoką skuteczność świetlną,
  • posiadanie wysokich parametrów technicznych.

Ledowe lampy nie posiadają substancji szkodliwych tj. rtęć, zatem są przyjazne dla środowiska naturalnego. Oświetlenie uliczne led wraz z ulicami oraz budynkami tworzy spójną przestrzeń urbanistyczną i potrafi wydobyć piękno wielu ciekawych elementów miasta.

Sprawdź również:

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos