728 x 90

Panele czy deska podłogowa? Który wybór jest lepszy?

Panele czy deska podłogowa? Który wybór jest lepszy?

Panele czy deska podłogowa? Który wybór jest lepszy? Gdy planujemy budowę domu lub generalny remont musimy podjąć wiele decyzji, w tym między innymi dokonać wyboru między panelami a deskami podłogowymi. Aby pomóc Wam w zdecydowaniu się na jeden z produktów, postanowiliśmy wskazać najistotniejsze różnice między nimi. Są to: budowa – panele nie są wykonane z drewna

Panele czy deska podłogowa? Który wybór jest lepszy?

Gdy planujemy budowę domu lub generalny remont musimy podjąć wiele decyzji, w tym między innymi dokonać wyboru między panelami a deskami podłogowymi. Aby pomóc Wam w zdecydowaniu się na jeden z produktów, postanowiliśmy wskazać najistotniejsze różnice między nimi. Są to:

  • budowa – panele nie są wykonane z drewna (w przeciwieństwie do desek podłogowych), lecz z materiałów drewnopodobnych, takich jak płyty MDF lub HDF.
  • sposób montażu – choć do tej pory panele podłogowe znacznie górowały nad deskami pod względem łatwości montażu, aktualnie producenci obu produktów starają się konkurować ze sobą na tej płaszczyźnie. Przyjęło się, że jedynie panele można montować samodzielnie, jednak przy odrobinie chęci poradzimy sobie również z deskami podłogowymi bez pomocy specjalistów.
  • trwałość i ewentualna renowacja – panele podłogowe są uznawane za stabilne i odporne na odkształcenia, jednak w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń nie jest możliwa ich renowacja. W przypadku wgnieceń czy zarysowań panele nie są poddawane naprawie, lecz zostają wymienione na zupełnie nowy produkt – co może być zarówno czasochłonne, jak i kosztowne. Deska podłogowa może być natomiast szybko i sprawnie poddana renowacji.
  • wygląd – choć o gustach się nie dyskutuje to dla większość klientów atrakcyjniejsze wydają się deski podłogowe ze względu na swój naturalny wygląd oraz elegancki charakter.
  • cena – panele podłogowe mają bardziej przystępną cenę niż deski, a aspekt finansowy może być istotnym czynnikiem wyboru dla wielu klientów.

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos