728 x 90

Salon skandynawski – jak go zaaranżować?

Salon skandynawski – jak go zaaranżować?

Styl skandynawski to jeden z najpopularniejszych stylów, jakie wybierane są przy wystroju domu, w tym kuchni, łazienki czy salonu. Jakimi zasadami rządzi się styl nordycki? Jak tchnąć ducha Skandynawii we własnych czterech ścianach? Podpowiadamy! Główne zasady stylu skandynawskiego Styl skandynawski to fuzja minimalizmu, funkcjonalności i prostoty. W pierwszej chwili może to brzmieć nudno, na szczęście

Styl skandynawski to jeden z najpopularniejszych stylów, jakie wybierane są przy wystroju domu, w tym kuchni, łazienki czy salonu. Jakimi zasadami rządzi się styl nordycki? Jak tchnąć ducha Skandynawii we własnych czterech ścianach? Podpowiadamy!

Główne zasady stylu skandynawskiego

Styl skandynawski to fuzja minimalizmu, funkcjonalności i prostoty. W pierwszej chwili może to brzmieć nudno, na szczęście jest to błędne skojarzenie. Styl skandynawski jest idealny dla osób, które lubią spokój, harmonię, które mają dość przepychu, ozdobników, ornamentów, które lubią wiedzieć, gdzie co mają położone. Salon skandynawski sprawdzi się w tych mieszkaniach, gdzie ceni się praktyczność, gdzie ważna jest funkcjonalność.

Salon skandynawski – jak powinien wyglądać?

Salon skandynawski bezdyskusyjnie powinien być dość przestronny. Czy to oznacza, że małe pomieszczenia nie mają szansy być zaaranżowane właśnie w stylu nordyckim? Nic bardziej mylnego! Wszak istnieje wiele sposobów i metod na optyczne, wizualne powiększenie pomieszczenia. Jednym z nich jest zastosowaniem jasnej kolorystyki, a także połączenie salonu z kuchnią.

Salon skandynawski powinien być funkcjonalny i praktyczny, dlatego powinny znaleźć się w nim wszystkie niezbędne meble i sprzęty rtv. Warto zadbać o dobrą jakość, tak, aby jednocześnie to pomieszczenie było bardzo komfortowe. Wszak to właśnie tutaj spędzamy większość dnia na czytaniu książek, spędzaniu czasu w towarzystwie czy oglądaniu TV.

Salon skandynawski, zgodnie z zasadami stylu nordyckiego nie powinien być zagracony, zabałaganiony. To wnętrze stricte minimalistyczne, pozbawione zbędnych przedmiotów. Nie oznacza to jednak, że nie ma tu miejsca na ozdoby. Naturalnie, gustowne dodatki sprawdzą się w salonie skandynawskim, ale muszą być dobrane z głową. Idealne będą zatem stylowe lampiony, lampy, łapacze snów, klepsydry, zegary, kwiaty i akcesoria do kwiatów typu doniczki, kwietniki, stojaki.

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos