728 x 90

Kto i kiedy wymyślił jeansy?

Kto i kiedy wymyślił jeansy?

Historia kultowego materiału i szytych z niego spodni sięga XIX wieku i Dzikiego Zachodu. Levi Strauss, pochodzący z Niemiec żydowski emigrant opatentował spodnie robocze dla górników, robotników i farmerów. Spodnie szyto z tkaniny bawełnianej barwionej na niebiesko, dając początek popularności blue jeans. W latach .20 minionego wieku dżinsy zyskały bardziej współczesną, codzienną formę. Pierwszy producent jeansów

Historia kultowego materiału i szytych z niego spodni sięga XIX wieku i Dzikiego Zachodu. Levi Strauss, pochodzący z Niemiec żydowski emigrant opatentował spodnie robocze dla górników, robotników i farmerów. Spodnie szyto z tkaniny bawełnianej barwionej na niebiesko, dając początek popularności blue jeans. W latach .20 minionego wieku dżinsy zyskały bardziej współczesną, codzienną formę.

Pierwszy producent jeansów

Założona w 1953 przez Straussa firma Levi Strauss & Co. jest światowym liderem sprzedaży spodni i innych elementów garderoby z dżinsu. Spopularyzowane przez ikony popkultury, takie jak James Dean i Marlon Brando, na stałe weszły do codziennej mody i w niemal nieskończonej różnorodności wzorów i fasonów jeansy królują do dzisiaj na ulicach całego świata.

 

Posts Carousel

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos